Na wysoki połysk

Na wysoki połysk

Lakierowane na błysk meble robią furorę we wszelkich wnętrzach – zaczęło się od salonów sprzedaży, przez kuchnie i łazienki, po meble pokojowe. Wszyscy wciąż chcą mieć meble na wysoki połysk.

W ostatnich latach meble z połyskiem stały się bardziej dostępne. Choć spadła ich cena, to nadal jest to najdroższe przed litym drewnem i szkłem rozwiązanie w kuchniach na wymiar.

polysk

Technologia

Może dziwić wysokość cen za tego typu wykonanie mebli, skoro w naszych domach częstokroć zalegają meblościanki z lat 70. czy 80. pokryte lakierem w idealnym stanie. Z punktu widzenia dzisiejszych wymogów to rzeczy bezcenne. Dziś bowiem obwarowania prawne i normy dotyczące produkcji lakieru oraz procesu lakierowania nie pozwalają na stosowanie takich technologii, jakimi raczono nas, środowisko i meble 40 lat temu, co z kolei… odbija się na cenie. Dobry lakier i mebel pokryty świetnie lakierem musi niestety dużo kosztować. A co w zamian? Efekt estetyczny! Oczywiście o gustach nie dyskutujemy, ale moda wie swoje. Przynajmniej na razie.

Funkcjonalność

Dawnej pokutowało przekonanie, że meble lakierowane z połyskiem są trudne w utrzymaniu czystości, widać na nich każdy ślad po dotyku, podczas gdy meble matowe nie zachowują takich śladów. Użytkownicy lakierowanych mebli jednak temu przeczą. Zwłaszcza gdy zdecydowali się na meble jaśniejsze. O wszystkie meble trzeba dbać, jeśli mają być wizytówką naszej kuchni.

Od koloru do wyboru

Gdy kupujemy kuchnię na wymiar, nie mamy praktycznie ograniczeń w wyborze koloru. Ciemniejszy lub jaśniejszy odcień fioletu, biel przełamana kroplą czerwieni? Nie ma problemu. Wzornik kolorów NCS i nasza lakiernia do Twoich usług. Ale… pamiętajmy, że rzadko kiedy robimy kuchnię na rok czy dwa, a intensywny kolor szybko może nam się opatrzyć i znudzić. Albo wręcz irytować, jeśli wybraliśmy barwę wyjątkowo pobudzającą. Dlatego polecamy umiar lub łączenie elementów mniej kolorowych z tymi bardziej barwnymi.

Z kolei wzornik Häckera to kwintesencja stylu i mody, ponadczasowości i oryginalności. Proponowane co kolekcje barwy zachwycą zarówno fanów żywych kolorów, jak i oryginalnych rozwiązań czy ponadczasowej klasyki, dając gwarancję niepowtarzalności.

Prezentujemy fronty Häckera dostępne w 2014 roku.