Kolorowa kuchnia

Kolorowa kuchnia

Poznaniacy często chcą zabłysnąć swoimi kuchniami, szukają najmodniejszych kolorów, materiałów, które są najbardziej trendy. I choć kolejny sezon panuje moda na żywe, często intensywne kolory, to chcąc mieć kuchnię kolorową, wcale nie trzeba mieć mebli kuchennych wykonanych w konkretnych kolorach.

kolor

Z doświadczenia wiemy, że moda modą, a osobiste przekonania, często ukryte, idą swoim torem i niekoniecznie chcą czy muszą zgadzać się na dyktat trendów. Gdy więc przychodzi do nas klient, badamy najpierw gust i oczekiwania i weryfikujemy je, na ile to możliwe, z osobowością. Zdarza się bowiem, że klient zachłyśnie się modą i zapomni, że w kuchni – projektowanej i wykonanej przynajmniej na parę lat, sam musi się dobrze czuć, zapominając o zewnętrznej modzie na meble kuchenne, wykończenia i kolory.

Jeśli przychodzi do nas osoba, która swoim stylem ubioru czy preferowanym wykończeniem wnętrz pokazuje, że dobrze czuje się z żywymi, ostrymi czy agresywnymi barwami, to nie omieszkamy jej zaproponować czerwieni, pomarańczy czy zieleni jako elementów w kuchni. Nie ryzykujemy jednak tego u osób, które preferują stonowany styl.

Czy stonowane kolory oznaczają nudę? W żadnym wypadku! Klasyczna kuchnia, której meble na pierwszy rzut oka nie rzucają się w oczy (okleiny w kolorach drewna, lite drewno, lakier w odcieniach beżu, szarości), może być równie atrakcyjna i przykuwająca uwagę, jak ta z kolorowymi meblami.

Moda na kolory


Każdy sezon przynosi inne trendy w kolorach. Mamy za sobą szał groszkowej zieleni, ciepłej pomarańczy, wszelkich odcieni fioletów i różów. Problem z tymi kolorami polega na tym, że równie szybko nam się znudzą, jak szybko nas zaraziły swoją intensywnością. Dlatego doradzamy powściągliwość w ich stosowaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wprowadzić takie kolory w kuchni – na części frontów lub tylko na blatach.


Z mody nigdy nie wychodzi biel – nie każdemu białe meble pasują (trzeba lubić sprzątać), za to białe meble pasują do wszystkiego i można z nimi wyczarować dowolny nastrój w kuchni. Nieodzowne są tu pomysłowe i kolorowe dodatki.


Dodatków czar


Kuchnię kolorową mogą uczynić różne dodatki. Ich przewaga nad wszystkimi meblami kuchennymi polega na tym, że taniej zmieniać dodatki co parę sezonów niż wymieniać wszystkie meble na wymiar. Wszak kuchnie robimy zazwyczaj na długie lata (robią tak nie tylko znani z oszczędności poznaniacy). Meble kuchenne wykonane przez nas będą służyły Tobie na tyle długo, że będą mogły się znudzić, ale nie, jeśli ma się odrobinę inwencji do zmian. 


Oto kilka typów zmian wykonalnych nawet co sezon

  • Panele ścienne, lacobel, szkło – to efektowny dodatek, który można umieścić w wybranych miejscach (niekoniecznie na całych ścianach).
  • Dodatki w postaci oryginalnych relingów (kto powiedział, że muszą być stalowe?) i uchwytów – łatwiej je zmienić po paru sezonach niż wymienić wszystkie meble kuchenne. Kolekcje uchwytów zmieniają się niemal co sezon.
  • Jeszcze łatwiej ograć przestrzeń firankami czy roletami – bajecznie kolorowe, w oryginalne kształty, nadadzą wnętrzu zupełnie inny klimat.
  • Hokery to nie tylko funkcjonalne wyposażenie kuchni, ale i element jej stylowego wystroju.
  • Wszelki sprzęt AGD i widoczne urządzenia: ich producenci od paru lat dbają o to, by w kuchni nie było smutno. Czajniki, ekspresy do kawy, wszelkie akcesoria kuchenne przestały być wyłącznie białe, czarne lub stalowe. Bez trudu (i większych kosztów) można dziś nabyć różowy toster, pomarańczowy dzbanek, fioletowe misy czy dowolnego rodzaju doniczki na kuchenny parapet.

Projektując kuchnię na wymiar, uwzględniamy tego typu rozwiązania i zawsze konsultujemy je z Tobą. Służymy radą i naszym wieloletnim doświadczeniem!

Po kuchenne inspiracje zapraszamy do naszych Inspiracji lub do naszej siedziby: MM Kuchnie, Poznań, ul. Hetmańska 6.